Adres çubuğu nedir gezinti araç çubuğu nedir

Adres Çubuğuİnternet Explorer’da kullanılan adı ile “Adres Çubuğu“, Firefox Mozilla’da bilinen ve kullanılan adı ile “Gezinti Araç Çubuğu” , ziyaret etmek istediğimiz internet sitesinin adresini yazdığımız ve/veya ziyaret ettiğimiz internet sitesinin adresini gösteren internet tarayıcısı (internet browser) araçlarından bir tanesidir.

Bazı kullanıcılar arama motorlarındaki arama motorlarında internet sitesinin adresini yazarak arama yaparlar ve çıkan sonuçlara tıklayarak internet sitesini ziyaret ederler ve yeni açılan bir internet sitesini Google, Bing, Altavista, Yahoo veya diğer arama motorlarından bir tanesinde ararlar ve doğal olarak bir sonuç bulamazlar veya yanlış sonuç bulabilirler. Yeni açılan internet sitelerinin tarayıcılarda açılabilmesi için, internet sitesi adreslerinin, adres çubuğuna, doğru olarak yazılması gerekmektedir.

Tabii ki internet sitesinin de çalışır olması gerekiyor.

Bir internet sitesinde gezinirken aynı anda yeni bir internet sitesi daha açmak isterseniz, yeni bir tarayıcı açmaktansa yeni bir sekme(tab) açmayı tercih etmeniz bilgisayarınızın performansına artı değer katacaktır.
Yeni bir sekme açmak için kısayol : CTRL+T ,
Açık bir sekmeyi kapatmak için kısayol : CTRL + F4 ,
Sekmeler arasında geçiş yapmak için kısayol : CTRL + TAB ,
Sekmeler arasında geçiş yapmak için kısayol : CTRL + SHIFT + TAB

Share
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

3 комментариев к записи “Adres çubuğu nedir gezinti araç çubuğu nedir”

  1. [...] Explorer ı açıp, adres çubuğuna FTP adresinizi yazın, Eğer karşınıza otomatik olarak küçük bir “Farklı Oturum [...]

  2. arkeyan26 says:

    CTRL+T , yeni sekme açmada çok faydalı oluyor

  3. emre says:

    derslerımı bulup araştırmak ıçın ders bilişim teknoloji

Оставить комментарий